Ivano-Frankivsk - city of heroes

Відбулося відкриття анотаційної дошки Павлу Добрянському

Friday, 17 July 2015
Відбулося відкриття анотаційної дошки Павлу Добрянському
17 липня 2015 р. за адресою вул. Шевченка, 78 на фасаді будинку, де жив і творив Павло Добрянський, було відкрито письменнику анотаційну дошку

Добрянський Павло Казимирович (1930-2011) - український письменник-гуморист, член Національної Спілки письменників України, лауреат літературної премії імені Василя Стефаника. 

Павло Добрянський народився у селі Тарасовці, що на Вінничині, 6 березня 1930 року.

Спочатку закінчив неповну середню школу, а потім Вінницьку фельдшерсько-акушерську школу. Три роки відфельдшерував у Мурафській дільничій лікарні, торуючи шлях до Львівського медінституту, по закінченні якого керував однією із аптек м. Івано-Франківська. Пізніше обійняв посаду відповідального секретаря обласної письменницької організації, яку очолював понад 15 років.

У 1962 році в Івано-Франківську побачила світ його перша гумористична збірка «Сиджу собі та й думаю». Окремі твори Павла Добрянського друкувалися російською, німецькою, угорською та молдавською мовами. Чи мало не всі літературні критики зійшлися на тому, що Павло Добрянський найкращий гуморист серед аптекарів і найкращий аптекар серед гумористів.

Останнім місцем роботи Павла Добрянського була посада заступника головного редактора славнозвісного літературно-художнього журналу «Перевал», що видається в Івано-Франківську.

Павло Добрянський - автор 20 книжок гумору, найвідоміші з яких «Чоколядовий капелюх», «Веселий аптекар» та «Кіндрат Гичка увіковічнюється» належать до золотого фонду української гумористичної літератури. Він - лауреат першого Всеукраїнського фестивалю гумору і сатири «Вишневі усмішки» (1980), обласної літературної премії ім. В. Стефаника (2003), міської премії ім. І. Франка (2006) за книгу гумору «Кіндрат Гичка увіковічнюється», «Всякий молодець на свій взірець».

Анотаційну дошку Павлу Добрянському встановлено в рамках ініційованої міською радою програми «Івано-Франківськ – місто героїв».