Івано-Франківськ - місто героїв

Віра Дяченко

Віра Дяченко
Дяченко (Кульбанська) Віра Іванівна народилася в тяжкі роки війни 25 грудня 1943р. в багатодітній (шестеро дітей) сім’ї службовця та домогосподарки. Дитинство Вірочки проходило в тяжких умовах. В 1950р. пішла в перший клас Івано-Франківської СШ№5, яку закінчила в 1960р. Навчаючись у школі з четвертого класу тренувалася у тренера Гірняка Романа Несторовича в дитячій спортивній школі з спортивної гімнастики. Багато років входила в склад збірної Станіславської області з спортивної гімнастики. Виступала в різноманітних змаганнях на першостях України  по програмі майстрів спорту. Нагороджувалась грамотами та медалями різноманітних змагань.

Після закінчення школи в 1960р. поступила в Станіславський технікум фізичної культури на кафедру спортивної гімнастики, в технікумі виступала в складі збірної області в різноманітних змаганнях України. В 1962р. після закінчення Станіславського технікуму фізичної культури працювала тренером з спортивної гімнастики Калуської Дитячої спортивної школи.  В цьому ж році поступила в Львівський Державний інститут фізичної культури на кафедру спортивної гімнастики. Виступаючи за збірну інституту та спортивне товариство «Буревісник» на першість України, в Спартакіаді народів СРСР неодноразово нагороджувалася грамотами та медалями відповідних змагань.

В 1963 році була запрошена тренуватись та виступати в змаганнях з акробатики в змішаній парі з Бедрацьким Віктором – кращим нижнім України. Двохразові кожно-денні тренування дали свої результати, уже в 1965році, . на Кубку з спортивної акробатики в м. Мінську стали призерами та виконали норму майстра спорту СРСР. 1965 р. був рясний на нагороди, змішана пара стала Чемпіонами України з акробатики, чемпіонами фінальних змагань Спартакіади України, другими в змаганнях VІІІ Всесоюзної літньої спартакіади профспілок, чемпіонами Добровільного спортивного товариства «Буревісник».

Після закінчення інституту працювала вчителем фізкультури в Делятинській СШ.В 1971р.зі Львова прийшло повідомлення, що Спортивний Клуб Армії бажає призвати на службу Дяченко Віру Іванівну для подальших виступів на першість України та Радянського Союзу. Уже в 1972р.змішана пара Віктор Бедрацький та Дяченко Віра після п'ятирічної перерви стали переможцями кубку УРСР і ряду змагань, які проводились по лінії СКА. В1973р.змішана пара стала срібними призерами Кубка УРСР, а так же переможцями традиційної телевізійної зустрічі між збірними командами Київ-Львів-Дніпропетровськ. За спортивні заслуги наказом Командуючого військами Прикарпатського воєнного округу виділено квартиру в м . Івано-Франківську. На жаль у великому спорті є вікові параметри і в старшому віці ти почуваєш себе вже не так як у 20р.і тому було прийнято рішення про перехід на педагогічну роботу.

Після року праці в Яремчанській СШ Віра Іванівна наказом Обласного відділу народної освіти була переведена в 1974р. в м. Івано-Франківськ на посаду вчителя фізичного виховання СШ №І7, де пропрацювала з чоловіком Володимиром Івановичем до 1991 р. В 1980р.на світ появився ще один син Сергійко. Вона дуже любила своїх дітей. В 1991р.призначена на таку ж посаду в СШ№24 разом з чоловіком Володимиром Івановичем в порядку переводу. Вчитель вищої категорії ,вчитель методист.

За час праці в школах неодноразово нагороджувалась грамотами міського та обласного відділів освіти,грамотами спортивних комітетів,спортивної асоціації за творчу працю та сумлінне відношення до своїх обов'язків. Призер обласного туру Всеукраїнського конкурсу  «УЧИТЕЛЬ РОКУ-97» В 2004 році нагороджена «НІКОЮ», як кращий вчитель року. Останні роки працювала Інструктором з фізкультури в дитячих садочках №16, №4, №20.3а короткі роки праці в садках присвоєна «Вища категорія»,нагороджена республіканською грамотою за підготовку команди в грі «КІНДЕРІНО»,грамотами міського та обласного  відділів освіти....