Ivano-Frankivsk - city of heroes

Іван Пришляк

Іван Пришляк
Пришляк Іван Макаревич (1933 ¬– 2006 рр.) народився 19 березня 1933 р. в с. Дигова Рогатинського району Івано-Франківської області. Пришняк І.М. являється батьком створення споживчої кооперації та громадського харчування на Прикарпатті і незмінним її керівником на протязі 20-ти років в середині 60-тих – 80-тих років минулого століття.

Робочий шлях почав в Галичі, де створював і очолював Галицьку райспоживспілку в 60-тих роках минулого століття, а через деякий час переведений в керівництво Івано-Франківської облспоживспілки. Організував сотні магазинів облспоживспілки по області, які в ті часи були взірцями торгівлі і виступали соціальними торговими закладами.

На початку 70-тих років очолив управління господарського харчування на Прикарпатті, де працював більше 20-ти років його керівником. За час роботи з відсталої галузі перетворив громадське харчування в одну з взірцевих на Прикарпатті. Під його керівництвом працювало більше 3000 чоловік. Розробив і впровадив в дію мережу магазинів «Прикарпатський коровай», де випікалися чудові хлібобулочні вироби, а короваї славились на всю Україну. За цим досвідом роботи приїжджали в Івано-Франківськ з усього бувшого Радянського союзу, були і польські, і чеські, і німецькі делегації. Всі добре пам’ятають роботу «Молочного» кафе в центрі Івано-Франківська, яке створив Пришляк І.М. І по гуцульському дизайну в інтер’єрі, і по різноманітному асортименту продукції – це була візитна карточка Івано-Франківська. І тут із задоволенням харчувався весь Івано-Франківськ.

За 20 років Пришляком І.М. зроблено чимало – це побудова і запровадження у дію ресторанів «Дністер», «Бистриця», «Ювілейний», «Київ», комплексу громадського харчування в готелі «Україна», тепер готель «Надія». Всі ці заклади в інтер’єрі використовували українські та гуцульські мотиви, кухня була за старовинними українськими рецептами і знайомила гостей Івано-Франківська  з українськими та гуцульськими стравами. Патріотизм Пришляка І.М. проявлявся і в створенні загальновідомого в Яремчі ресторану «Гуцульщина». Разом з архітектором Боднаруком Пришляк домігся побудови ресторану в старовинному гуцульському етностилі. Архітектура, інтер’єр, одяг офіціантів, страви були підготовлені на європейському рівні. Цей заклад і зараз радує гостей Івано-Франківської області своєю самобутністю. В своїй роботі завжди пропагував українське, в тому числі і на багатьох виставках в Чехії, Німеччині, Польщі та інших країнах. Всі його працівники відмічали професійність Пришляка І.М., за що був відзначений багатьма нагородами, орденами  і відзнаками.

В той ще час це була проста і чуйна людина, яка завжди допомагала простим франківчанам, який пропагував якість українського продукту, показував колорит нашого українського краю і прославляв його землю за межами України.