Івано-Франківськ - місто героїв

У пам`ять про видатного актора: відкрили дошку Сергію Романюку

Четвер, 2 січня 2020
У пам`ять про видатного актора: відкрили дошку Сергію Романюку
До 80-річчя Франківського драмтеатру в Івано-Франківську відкрили ще одну анотаційну дошку. Присвячена вона пам’яті видатного актора Сергія Романюка (на вул. Вагилевича, 3, де жив актор). Один з ініціаторів програми «Місто героїв» міський голова Руслан Марцінків каже, що цей проект покликаний вшанувати видатних франківців, які мають залишатись у нашій історії. Таким, безумовно, був Сергій Романюк.

До відкриття дошки долучились знані актори, культурні діячі і громадськість. Тарас Бенюк, керівник «Нового театру» згадує про Сергія Романюка так: «Це особистість всеукраїнського масштабу, народний артист, для мене як актора і режисера була величезна честь знати його. Ми познайомились тут, біля його будинку на лавці і дуже довго говорили про театр. Останні 6 місяців він працював в «Новому театрі». Ми тоді працювали на постановкою Чехова «Пропозиція». До речі, це він обирав виставу і наполягав саме на комедії. І вже коли ми думали згорнути проект (після того, як здоров’я Романюка погіршилось), він казав обов’язково завершити цю виставу. Це була велика людина, завжди добра, усміхнена. Він міг зіграти ще багато ролей…»

Тарас Бенюк додав, що цією дошкою не повинне завершуватись вшанування пам’яті Романюка, і було б добре відкрити ще якийсь «живий» пам’ятник, схожий на пам’ятник Заливасі.

«Це був геніальний актор. Він гарно ладнав з людьми, з творчою групою. Міг додати щось своє до кожної ролі. Одна з найкращих його ролей – це роль Шептицького у фільмі «Владика Андрей». Для цієї ролі він спеціально їхав в монастирі, жив у келіях, щоб вивчити атмосферу і зрозуміти поведінку», – згадує начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак.

Секретар міської ради Віктор Синишин на відкритті зауважив, що це вже понад 130 анотаційна дошка і програма не припиняється, адже постійно є люди варті вшанування.
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/geroi.if.ua/data/bin-tmp/) in Unknown on line 0