Івано-Франківськ - місто героїв

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ГЕРОЇЧНОЇ ЗБІРКИ "ІВАНО-ФРАНКІВСЬК - МІСТО ГЕРОЇВ"

Четвер, 27 серпня 2020
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ГЕРОЇЧНОЇ ЗБІРКИ "ІВАНО-ФРАНКІВСЬК - МІСТО ГЕРОЇВ"
Герої на сторінках книги. Це не просто історія. Ця збірка - це саме життя, це перш за все - Люди.

Ще не так давно ми започаткували програму "Івано-Франківськ - місто Героїв". А зараз вже 150 анотаційних дощок встановлено на будинках на наших вулицях. Хтось може скаже, що це небагато. Але немає жодного міста, де б за такий період вдалося встановити стільки дощок, стільки історичних імен увіковічнити в сучасній історії.

І сьогодні ми видали цю книгу, як невеличкий підсумок про поки що зроблену роботу. Але це тільки перший крок.

Починалося ж усе з ідеї в простій і доступній формі познайомити іванофранківців і гостей міста з особистостями, які своїми вчинками змінювали хід історичних подій. Так у 2013 році ми відкрили першу анотаційну дошку. Встановили її на стіні будинку по вулиці Тараса Шевченка, 1. Вона присвячена Михайлу Грушевському, Симону Петлюрі та Володимиру Винниченку. Тепер майже півтори сотні таких дощок розташовані на архітектурних пам’ятках міста, житлових будинках, школах та університетах. Це ще один туристичний путівник нашим славним містом Івано-Франківськом.

Ми хочемо, щоб пам’ять про цих людей зберігалася й поширювалася далі за межі міста. Саме тому наступним етапом розвитку проекту стало створення книг.

«Івано-Франківськ – місто героїв». Завдяки роботі з документами, спілкуванню з родичами та колегами нам вдалося зібрати унікальну інформацію про непересічних особистостей у цій книзі. Кожна сторінка – це окремий відрізок історії, що переносить нас у різні епохи. Найголовніше – ці особистості у свій спосіб утверджували нас, українців, як сильну та інтелектуальну націю, збагачували наукову та культурну спадщину, примножували наші успіхи на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

Ми дякуємо родинам, які долучатися до написання історій. Дякуємо всім, хто працював і вишукував факти і постаті. Дякуємо тим, хто повірив і почав разом творити нашу історію. За кожною дошкою - стоїть клопітка праця, а за кожною історією - Людина, її доля, сім'я і родина!

Далі буде...
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/geroi.if.ua/data/bin-tmp/) in Unknown on line 0