Івано-Франківськ - місто героїв

о Роман Олексюк

о Роман Олексюк

Олексюк Роман Дмитрович народився 8 березня 1947 року в с. Братківці в селянській сім'ї.

В 1954 році пішов у перший клас. Того ж року помер батько. Виховували хлопця мама, та два старші брати. У 1962 завершив навчання у Братковецькій школі і поступив на навчання в Івано-Франківське музичне училище імені Дениса Сочинського.

Таємно відвідував Богослужіння в Івано-Франківському Кафедральному Соборі. Уже тоді у юнака виникло бажання стати священиком.

В 1966 році успішно закінчив навчання в музучилищі і був направлений працювати вчителем музики в місто Тлумач в музичну школу, в цьому ж році призваний до армії. В армії служив у військовому взірцевому оркестрі Вищого військового політичного інституту м.Львова.

В кінці 1968 року демобілізувався і став на роботу художнього керівника Будинку культури. Працюючи, в 1969 році поступив на навчання до Івано-Франківського технікуму торгівлі (заочно) на відділ товарознавство.

У 1970 році 31 травня одружився з дівчиною Василишин Ганною Михайлівною

В 1971 році народився син Василь, а в 1973 дочка Оксана.

Увесь час, починаючи від студента музучилища, його не покидала думка стати священиком.

У 1978 році поступив на навчання у Московську Духовну семінарію. Під завершення першого курсу навчання 31 травня 1979 року ректором Архиспископом Димитрівським Володимиром Сабоданом буврукоположений у сан диякона. В цьому ж році 8 жовтня був рукоположений у сан священика Патріархом Філаретом.

Після завершення навчання в семінарії був направлений на служіння в Івано-Франківську Єпархію.

Архиєпископом Івано-Франківським і Коломийським Йосифом був направлений на служіння у церквах сіл Верхній Ясенів і Білоберізка Верховинського р-ну. Спільно з громадою з ініціативи о. Романа Олексюка у 1991 році було збудовано та освячено нову церкву у селі.

Як патріот Української держави і Незалежної Церкви отець Роман брав активну участь у відродженні Автокефалії.

В 1991 році Архиєпископом, а тепер Митрополитом Андрієм Абрамчуком був запрошений на служіння у Івано-Франківський Кафедральний Собор і був призначений настоятелем. На одному із Єпархіальних засідань благочинними був обраний секретарем (канцлером) Єпархії.

В 1993 році був нагороджений правом носіння Митрою.

В кінці 1994 року був запрошений Патріархом Володимиром Романюком в Київ на посаду Керуючим справами Київського Патріархату і виконував свої обов`язки до смерті Патріарха.

15 березня 1996 року був призначений Митрополитом Андрієм настоятелем церкви Покрова Пресвятої Богородиці с. Слобідка Тисменицького району. З ініціативи о. Романа у с. Слобідка також було збудовано та освячено нову церкву.

У жовтні місяці 1999 року в Кафедральному Соборі Івано-Франківської Єпархії УПЦ КП на зібранні усіх священиків Єпархії о. Романа Олексюка було обрано секретарем (канцлером).

В 2004 році «За заслуги утвердження Помісної Української Православної Церкви» був нагороджений Патріархом Філаретом орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира ПІ-го ступеня

В 2005 році нагороджений Івано-Франківською обласною держадміністрацією Грамотою з нагоди 14-ї річниці незалежності України.

В 2007 році Указом Патріарха Філарета з нагоди 60-річчя від дня народження нагороджений Орденом Святого Юрія Переможця.

У своєму серці о. Роман Олексюк довго виношував бажання побудувати у своєму рідному селі Братківці православну церкву. 6 липня 2007 року почав будувати церкву. Одночасно з будівництвом церкви, побудував каплицю. 30 червня 2012 року церкву було освячено. Це вже третя церква збудована з ініціативи о. Романа.

У липні 2020 році був нагороджений Предстоятелем Помісної Православної Церкви України Митрополитом Київським Епіфанієм Хрестом Предстоятеля.

Помер отець Роман Олексюк 29 січня 2021 року.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/geroi.if.ua/data/bin-tmp/) in Unknown on line 0