Івано-Франківськ - місто героїв

Дмитро Дутка

Дмитро Дутка
Народився 27 квітня 1999 року в с. Лісна Велесниця Надвірнянського району Івано-Франківської області. Навчався у Верхньомайданській ЗОШ І-ІІ ступенів. Після закінчення щколи,в 2014 р. поступив у Вище художнє професійне училище № 3 м. Івано-Франківська та отримав спочатку диплом кваліфікованого робітника, а потім , в 2019 р. - молодшого спеціаліста за спеціальністю "Декоративно прикладне мистецтво. Різьба по дереву".

За роки навчання в училищі Дмитро запам’ятався як талановитий митець, активний учасник учнівського самоврядування та художньої самодіяльності, юнак із сформованою громадянською позицією, надзвичайно позитивна, порядна і щира людина.

З 16 років був членом УНСО. Був курсантом програми Карпатський Легіон. В 18 років став інструктором програми, а також тренером з хортингу.

Дмитро був  членом громадської організації "Краєзнавчо-туристичний спортивний центр "Аркан Стихій" постійно брав участь у всіх молодіжних заходах на Прикарпатті. Інструктор зі сплавів Дністром. Тренер з хортингу, кандидат в майстри спорту України з хортингу, наставник з базового фехтування.

Після навчання, в серпні 2019 р. працював робітником на лісокультурних роботах в ДП "Надвірнянський Лісгосп".

10.10.2019 р. Надвірнянським РВК був призваний на строкову службу в Збройні Сили України. 28.02.2020 р. підписав контракт з Збройними Силами України, а саме з 80 Окремою Десантно-Штурмовою Бригадою, де й проходив подальшу службу 

Влітку 2022 року проходив навчання у Великій Британії як оператор безпілотних літальних комплексів.

Був одружений.

Загинув 9 січня 2023 року поблизу н.п. Григорівка, Донецької області від влучання ворожого снаряду на позицію, де перебував воїн. З ним також загинули його побратими.