Ivano-Frankivsk - city of heroes

Сергій Батюк

Сергій Батюк
Батюк Сергій Володимирович

Народився 17.06.1981 року в Львівській області, с.Глиняни.

Проживав в м.Івано-Франківську, на вул.Василя Стуса, після закінчення 9 класу ЗОШ № 25 вступив на навчання в Коледж електронних приладів по спеціальності радіоапаратобудування, а після 2 курсу здавши успішно іспити вступив в Івано-Франківський національний технічний Університет Нафти і Газу отримав дві вищі освіти: в 2003 році за спеціальністю електропостачання та електрообладнання промислових підприємств в групі ЕП-98, в 2007 році підвищення кваліфікації електротехнічні засоби захисту газонафтопроводів від корозії, в 2015р.здобув спеціальність спорудження та ремонт газонафтопроводів та газонафтосховищ.

Ще в ранньому віці Сергій цікавився комп'ютерами - налаштовував, ремонтував, комплектував, на початку 2000-х років, коли комп'ютери були рідкістю, любив ремонтувати мопеди і машини.

Сергій ніколи не сидів без роботи. Спочатку він працював в фотосалоні "Ромашка" оператором мініфотолабораторії в 2003-2004 рр., потім в ТОВ "МЕКАСОР" менеджером по закупівлях, з 2005 по 2015 рр. в УМГ "Прикарпаттрансгаз" АТ "Укртрансгаз" інженером відділу протикорозійного захисту. В 2013-15 рр. брав активну участь в приймальних випробуваннях автоматичної системи електрохімзахисту, яка призначалася для безперервного дистанційного контролю та оперативного керування параметрами засобів ЕХЗ магістральних газопроводів, проммайданчиків ГРС, КС та ПСГ в режимі реального часу.

Під його безпосереднім контролем проводилося налагодження автоматичного робочого місця (АРМ) нижнього (основного) та середнього рівнів .

За період приймальних випробувань вніс чимало пропозицій до комплекту спеціалізованого програмного забезпечення, розробленого НДПІтрансгаз, більшість з яких була прийнята. З 2015 по 2017 рр працював провідним інженером відділу матеріально-технічного постачання УМГ "Прикарпаттрансгаз".

У 2003 році одружився і в люблячій сім'ї народилося троє дітей: дві дочки і син. Виховував їх з добром до людей, і з любов'ю до рідної країни. Сергій був найкращим у світі батьком і чоловіком, найдорожчим сином і братом. Він був дуже розумний, багато знав і читав, багато мав технічних ідей, у нього були відповіді на всі запитання.

В 2013 році став на захист Майдану, був активним учасником Революції Гідності, в найстрашніші дні він був в епіцентрі подій, не міг пасивно спостерігати по телевізору те, що змінювало країну.

Сергій був хорошим другом, вірним побратимом, ніколи не стояв осторонь чиєїсь біди. Завжди всім намагався допомогти, підтримував волонтерський, екологічний рух, допомагав захисникам України з 2014 року, а в перші дні повномасштабного нападу росії добровольцем записався в лави Збройних Сил України. 25 лютого склав присягу на вірність Батьківщині. Хоча раніше не служив в військах, але впевнений в тому, що його знання і досвід в різних галузях електротехніки, зв'язку, автоматизації, механіки допоможуть здолати ворога, щоб захистити сім'ю і Україну, він готовий був виконувати надскладні технічні завдання на фронті. Загинув після виконання одного з таких завдань на лінії вогню в День Конституції України 28 червня 2022 року з двома побратимами Ігорем і Максимом такими ж патріотами і відданими громадянами.

Понад усе любив своїх дітей, сім'ю, родину і Батьківщину. Терпіти не міг несправедливість і байдужість.

Позивний "Бімер" пов'язаний з захопленням BMW, він любив швидко їздити - це йому приносило задоволення, а також йому було цікаво знайти по діагностиці всі проблемні місця в машинах і їх швидко виправити, до нього зверталися за порадою не тільки в Івано-Франківську.

За проявлені доблесть, мужність і відвагу, за вагомий вклад у боротьбу з російським агресором у російсько-українській війні Батюк Сергій Володимирович нагороджений почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних сил України “Сталевий хрест”, відзнакою Президента України — медаллю «Захиснику Вітчизни», медаллю “За заслугами перед Прикарпаттям”, відзнакою “За честь і звитягу”, нажаль посмертно.
Сергій залишиться в серці кожного з нас, як найкращий чоловік, батько, син, брат, друг, як той, хто хотів змінити світ на краще