Ivano-Frankivsk - city of heroes

Володимир Клід

Володимир Клід
Клід Володимир Ярославович народився 24 квітня 1973 року в с. Олешів Тлумацького району Івано-Франківської області. З малих років проживав в м. Івано-Франківську. 

Навчався в ЗОШ №10 м. Івано-Франківська. 

Цікавився мистецтвом і після закінчення 9 класу вступив на навчання в Косівське училище прикладного та декоративного мистецтва ім.В.І.Касіяна, навчався по спеціальності – художня обробка дерева та здобув кваліфікацію художника-майстра. 

У 2001 р. закінчив Прикарпатський університет імені Василя Стефаника за спеціальністю “Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво”, отримав повну вищу освіту та здобув кваліфікацію викладача образотворчого мистецтва і художньої праці. 

Художня обробка деревини та різьблення по дереву залишались улюбленим заняттям Володимира протягом всього життя. Він виготовив численні різьблені вироби у сфері побуту, виробництві меблів, різьблені іконостаси, кіоти, хрести та інші культові предмети, які знаходяться у церквах міста Івано-Франківська, області, та за її межами.

У 1994 році прийнятий на військову службу за контрактом у Збройні Сили України, у 2009 році звільнений в запас. 

Запобігав загрозам миру і безпеки, виконував миротворчі функції  і брав участь у миротворчих операціях ООН: в 2002-2003 рр. у Косово в складі Багатонаціональних сил KFOR, у 2004 р. в Українській миротворчій місії в Іраку, в 2005-2006 рр. у Лівані. Отримав статус учасника бойових дій.

У 2005 році одружився, в сім’ї народились дочка і син. 

У 2014-2015 рр. брав участь в антитерористичній операції і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України на території Донецької та Луганської областей.

У лютому 2022 р. з перших днів широкомасштабного вторгнення призваний на військову службу під час загальної мобілізації.

Загинув, захищаючи Батьківщину, 22.07.2022 р. внаслідок військових дій в с. Успенівка Запорізької області разом з побратимом Ігорем, з яким разом навчались в університеті, працювали і захищали Батьківщину.

За вагомий внесок у захист вітчизни, збереження миру і безпеки, проявлені мужність і відвагу Клід Володимир Ярославович нагороджений Президентом України медаллю “Захиснику вітчизни”, відзнакою Міністерства оборони України медаллю “За сумлінну службу” ІІІ ступеня, медаллю “NATO Medal for Service with NATO on Operations in Relation to Kosovo”, відзнакою “Multinacional Division Central-South Badge”, медаллю “15 років Збройним Силам України”, медаллю “Учасник АТО”, медаллю “За заслуги перед Прикарпаттям” (посмертно), медаллю «За честь і звитягу» (посмертно), присвоєне звання почесного громадянина м. Івано-Франківська.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/geroi.if.ua/data/bin-tmp/) in Unknown on line 0