Івано-Франківськ - місто героїв

Відкрили пам`ятні дошки загиблим Захисникам України Сергію Морозу та Руслану Бережному

Четвер, 2 листопада 2023
Відкрили пам`ятні дошки загиблим Захисникам України Сергію Морозу та Руслану Бережному
Івано-Франківська міська рада продовжує реалізацію програми "Івано-Франківськ - місто героїв". Програма передбачає вшанування загиблих Захисників України шляхом встановлення інтерактивних анотаційних дощок, на яких міститься спеціальний код посилання на вебсайт із повною біографічною довідкою про героїв.

Сьогодні на фасаді Ліцею № 20 було встановлено дві пам'ятні дошки випускникам, що у свій час стали на захист Батьківщини.

Сергій Мороз, позивний «Фрост» - військовий капелан, парамедик у Медичний батальйон Госпітальєри , волонтер. У січні 2015 р. увійшов до складу медичного батальйому УДА - «Госпітальєри», як водій-парамедик, капелан. З 2016 по 2017 роки був старшим інструктором вишкільного центру батальйону.  Увесь цей час Сергій працював на першій лінії - селища Широкіно, Піски (Донецька обл), де і був травмований. Опісля був змушений припинити активні ротації та зайнятися волонтерством.  

Руслан Бережний, позивний «Маестро» - гранатометник 109 окремого батальйону 10 окрема гірсько-штурмова бригада «Едельвейс».  У 2014 році, записавшись до 5-го добровольчого батальйону «Прикарпаття», він вирушив боронити свою Батьківщину у зону АТО, а після розформування рідного батальйону продовжив службу у складі 15 батальйону 128-ї гірсько-піхотної бригади. На фронті був гранатометником, а у вільний від боїв час піднімав бойовий дух своїх побратимів грою на гітарі, за що отримав позивний «Маестро».

Рано-вранці 24-го лютого Руслан був у військкоматі, де його зарахували до 109-го окремого гірсько-штурмового батальйону Коломийської 10-ї гірсько-штурмової бригади. Загинув Руслан Бережний 22 березня у Київський області поблизу с. Слобода Кухарська.

Вічта та світла пам`ять усім загиблим Захисникам України!

Слава Україні! Героям слава!