Івано-Франківськ - місто героїв

Мирон Мицан

Мирон Мицан
Мицан Мирон Петрович, народився 7 квітня 1955 року в м. Надвірній. За освітою інженер, закінчив Львівський політехнічний (1977) та Московський патентний (1986) інститути.

В Івано-Франківську працював на ВО «Карпатпресмаші»: інженером, заступником начальника фінансового і конструкторського бюро, в управлінні економіки в ОДА, протягом  1998-2002 рр. був заступником міського голови з економічних питань. Один з ініціаторів та авторів створення першої в Україні стратегії економічного розвитку міста та області, пріоритетом якої, окрім традиційних галузей визначив туризм і культуру.

Брав активну участь у суспільно-політичному житті міста, сприяв відновленню діяльності  товариств «Просвіти», «Української мови», був керівником первинних осередків та членом обласних управлінь, заступником голови правління Туристсько-краєзнавчої спілки.

Починаючи з 2002 року працював заступником директора виконавчої дирекції обласного відділення Фонду з тимчасової втрати працездатності.

Як непересічна особистість і патріот завжди був суцільним «нервом» зацікавлення й болю про долю, збереження та використання в майбутньому культорологічного середовища міста і краю. Автор низки цікавих і актуальних публікацій, зокрема книжки «Станіславівські вежі». Лауреат міської премії імені Івана Франка  2008 року. Відомий краєзнавець, екскурсовод активно працював у розбудові туристичної галузі Прикарпаття. 

Відзначений відзнакою Міністерства культури і туризму України «За духовний внесок та створення духовних цінностей».

Помер 28 жовтня 2011 року.