Івано-Франківськ - місто героїв

У Франківську відкрили анотаційну дошку загиблому медику АТО Ярославу Чомку

Середа, 27 травня 2015
У Франківську відкрили анотаційну дошку загиблому медику АТО Ярославу Чомку
На фасаді школі-ліцею №23 27 травня відкрили анотаційну дошку її випускнику, активному учаснику Революції Гідності та АТО Ярославу Чомку.

Медик-волонтер надавав медичну допомогу учасникам Майдану у пункті Жовтневого палацу. З початком російсько-української війни на Донбасі пішов добровольцем на фронт. Чомко служив в окремій медичній роті Національної гвардії України, у військовому шпиталі в Артемівську. 12 січня Ярослав отримав несумісне з життям вогнепальне поранення в місті Артемівськ. Його поховали у Крихівцях.

Матір Героя, Ольга Чомко переконана – дошка на фасаді школи не дозволить забути боротьбу українців за волю.

“Є доцільність знати героїв – і минулого і сучасного. Без минулого немає майбутнього, а сучасність – це підтвердження того, що стержень України залишився. Ми виховувалися на прикладах Бандери, Шухевича. А сьогодні діти будуть знати, що їхня смерть не пройшла даремно, що є нові люди, в яких є стержень українця, і це треба підтримувати”, – каже Ольга Чомко.

Класний керівник загиблого медика, Мирослава Лотоцька впевнена – Ярослав живий і нині, у наших серцях.

“У нього була велика місія в житті – рятував життя на Майдані, і на війні. Проходячи повз цю пам’ятну дошку, хочеться, аби діти задумалися – чи вони добре прожили цей день, чи потішили себе, батьків, цього Героя добрими вчинками для України. Ярослав був порядним, надійним другом, ніколи не був вищим від інших дітей”, – каже педагог.

Ініціатор програми “Івано-Франківськ місто героїв”, в рамках якої відкрили анотаційну дошку, Руслан Марцінків каже, що в місті гідно пошанують усіх борців за волю.

“Коли започатковували цю програму, думалося, що будемо вшановувати бійців УПА, дисидентів. Людей, які померли власною смертю. Але бачимо, що Герої множаться і сьогодні. Сумно, що в такий спосіб. Але ми зобов’язані вшанувати вчинки Ярослава та інших борців за незалежність України”, – каже Марцінків.
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/geroi.if.ua/data/bin-tmp/) in Unknown on line 0