Івано-Франківськ - місто героїв

Людина легенда - Степан Пушик

П’ятниця, 10 травня 2019
Людина легенда - Степан Пушик
До 357-ї річниці Івано-Франківська громада вшановує видатних краян. Одним з таких, без перебільшення, є Степан Пушик. Український письменник, літературознавець, фольклорист, журналіст, громадсько-культурний і політичний діяч, кандидат філологічних наук, професор Прикарпатського університету ім. В. Стефаника – він був непересічною постаттю, душею міста.

7 травня на вулиці Шевченка з’явилось одразу дві пам’ятки про Степана Пушика. Перша – анотаційна дошка на фасаді будинку №56, де мешкав письменник. Друга – знак на алеї видатних франківців поряд з першим бургомістром Антоні Суханеком та лікарем Лідією Дмитрів.

“Степан повернувся до свого будинку, але вже на цій пам’ятній дошці. Він за життя мріяв, щоб його твори були пошановані та видані. Він ніколи не жив задля свого задоволення, не користувався ніякими благами, а жив для держави”, – розповіла дружина Пушика пані Ганна. Зараз вона готує до друку щоденники свого чоловіка, адже видати їх – була його мрія. І вдячна міському голові Руслану Марцінківу, який взявся вшанувати пам’ять про Степана Пушика і допомагає з видавництвом його поетичних творів.

“Він був совістю нашого міста. Бо міг прямо сказати у вічі все, що думає, зустрівши тебе в парку чи на Вічевому майдані. Отак просто і без образ, адже він говорив це щиро”, – згадує про Пушика міський голова. Користуючись нагодою, він вручив вдові письменника відзнаку почесного громадянина Івано-Франківська, яким Степан Пушик став минулого місяця.

Своїми спогадами про письменника поділилась і секретар міської ради Оксана Савчук. Говорить про нього з теплом, адже Степан Пушик був її викладачем з фольклору і з кожним студентом був на рівні. Мабуть, доти й живе людина, доки про неї пам’ятають. І кожен, хто був знайомим з Пушиком, залишив про нього яскраві спогади.

Вшананували пам`ять видатного хірурга

Вівторок, 23 квітня 2019
Вшананували пам`ять видатного хірурга
В Івано-Франківську відкрила анотаційну дошку Заслуженому лікарю України, хірургу-новатору Сергію Кахно.

Поруч будинку в якому свого часу проживав Сергій Анатолійович Кахно сьогодні зібралось чимало людей - рідні, друзі, колеги, небайдужі люди які завдячують своїм здоров`ям відомому лікарю.

Кахно Сергій Анатолійович народився 20 квітня 1948 року в м. Станіславів (сьогодні Івано-Франківськ). Зростав працелюбним та спраглим до знань юнаком. Успішно завершивчи навчання у школі вступив до Івано-Франківського державного медичного інституту, навчання у якому закінчив у 1973 році. Після навчання в університеті – однозначним стало питання вступу до аспірантури. Перші наукові досягнення Сергій Анатолійович зробив саме під час навчання на аспірантурі в Івано-Франківськом медичному інституті при кафедрі топографічної анатомії та оперативної хірургії. В 1976 році закінчив аспірантуру з цього часу і до 1981 року працює асистентом кафедри загальної хірургії університету.

З 1984 року по 1986 року Сергій Кахно виконував державну місію в Народній республіці Ангола, за що нагороджений почесною грамотою генерального консула в м. Лобіта і похвальним листом муніципального госпіталю в м. Лобіту.

З 1986 року по 1993 рік - Сергій Анатолійович завідуючий хірургічним відділенням в Івано-Франківській міській лікарні № 1. З 1993 року – головний хірург управління охорони здоров`я при Івано-Франківській ОДА. Прийняв присягу державного службовця.

В 1993 році Сергій Кахно провів першу в Івано-Франківській області малоінвазивну лапароскопічну операцію – холецистектомію. Для нашої області це було справжнім проривом, адже вперше хірург виконав складне оперативне втручання без розрізу живота. За свою новаторську діяльність Сергій Кахно мав 17 свідоцтв про впровадження раціоналізаторських пропозицій.

В 1998 році указом Президента України за вагомий особистий внесок у розвиток охорони здоров`я, за впровадження сучасних методів діагностики і лікування та за високий професіоналізм Сергію Кахно присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України».

З 2005 року Сергій Кахно працював завідуючим відділення малоінвазивної та пластичної хірургій Калуської центральної районної лікарні.
Помер Сергій Кахно 16 липня 2016 року.

На фасаді університету імені Короля Данила відкрили анотаційну дошку його засновнику о. Івану Луцькому

Середа, 13 березня 2019
На фасаді університету імені Короля Данила відкрили анотаційну дошку його засновнику о. Івану Луцькому
Ми, коли задумували програму "Місто героїв", навіть уявити собі не могли, скільки видатних людей пов'язує Івано-Франківськ. Тепер кількість анотаційних дощок вже давно перейшла за сотню. І це вражає!

Отець Іван Луцький - людина направду непересічна! Людина, в якій запросто поєдналась любов до науки і духовність! Від нього завжди йшов такий позитив, така мудрість, що неодноразово за порадою на початках своєї політичної роботи я звертався саме до пана Івана. І він ніколи не підводив...

Цього року Івану Луцькому, священику, науковцю, засновнику Університет Короля Данила, виповнилось би 70 років. Шкода, що його вже немає серед нас, бо це та людина, що творила зміни, рухала світ вперед до останнього подиху! Велика честь відкривати анотаційну дошку Івану Луцькому.

Вічная пам'ять!

На фасаді ЗШ № 4 відкрили анотаційну дошку Герою Віталію Кузнєцову

П’ятниця, 1 березня 2019
На фасаді ЗШ № 4 відкрили анотаційну дошку Герою Віталію Кузнєцову
29-а дошка учаснику україно-російської війни... Сьогодні в межах програми "Місто героїв" відкрили та освятили анотаційну таблицю випускнику Івано-Франківської школи №4, майору ЗСУ Віталію Кузнєцову.

У Віталія залишилась кохана дружина та троє діточок. І це найважче - втрачати людей, яким ще жити і жити та є для кого. Його не стало в 44 роки, і ціле життя, здавалось, ще попереду...

"Як я хочу, щоб більше не довелось відкривати дощок Героям війни на Сході, щоб усі родини дочекались своїх найдорожчих з фронту живими. Та поки наш обов’язок - зберегти пам`ять про легендарних воїнів, які вже не з нами", - зазначив міський голова Руслан Марцінків.

В Івано-Франківську відкрили пам`ятну дошку полковнику армії УНР Петру Болбочану

Середа, 13 лютого 2019
В Івано-Франківську відкрили пам`ятну дошку полковнику армії УНР Петру Болбочану
Петро Болбочан - непересічна постать в історії України. До Дня Соборності на його честь встановили анотаційну дошку на фасаді колишнього готелю "Київ", де свого часу полковник армії УНР мешкав зі своєю дружиною.

Петро Болбочан (05.10.1883 – 28.06.1919 рр.) – полковник армії УНР, командир Запорізького корпусу, командувач лівобережною групою. Організатор і керівник військової операції з визволення Криму 10-24 квітня 1918.

"Досить символічно, що колись Болбочан брав участь у звільненні Криму. Тепер нам треба повторити його подвиг і повернути Україні історичні землі! Він боровся за незалежну самостійну соборну державу 100 років тому і бачимо, що сьогодні ми змушені боротись знову", - зазначив на відкритті дошки міський голова Руслан Марцінків.